Lubię i polecam :)

Przygotuj warzywa  jako smaczny i zdrowy dodatek do mięsa lub ryby.  Oto kilka propozycji do przygotowania w szybki i łatwy sposób  :

Płatki błyskawiczne  smaczne i zdrowe !

   W wielu moich przepisach znajdziecie składnik, który według mnie jest najbardziej dobroczynnym składnikiem naszej diety. Mowa o owsie, a właściwie o zastosowaniu owsianych płatków błyskawicznych w moich przepisach. Tłuszcz który zawiera owies składa się z w 40% z kwasu linolowego zapobiegającego sklerozie i szczególnie zalecanego w diecie starszych osób, 35% oleinowego używanego do smażenia oraz kwasu palmitynowego. Ziarno owsa zawiera węglowodany, w większości jest to skrobia. Są też rozpuszczalne polisacharydy i celuloza, lipoproteiny, aminokwasy, peptydy, sterole, saponiny, witaminy z grupy B (B1, B2, B6), kwas pantotenowy, witamina E, kwas fitonowy, sole mineralne, w tym rozpuszczalną w wodzie krzemionka. Zawiera bardzo duzo wapnia, magnezu, sodu, miedzi i lecytyny no i oczywiscie  błonnik- niezbędny w codziennej diecie człowieka.
  Ziarno owsa nie zawiera glutenu co pozwala na szerokie zastosowanie w diecie bezglutenowej. Błonnik zawarty w owsie pod wpływem gotowania zamienia się  w gęsty śluz mający właściwości żelujące oraz ochraniający błonę śluzow. Zaleca się też stosować go dla celów profilaktycznych, w celu uniknięcia  takich chorób  jak: miażdżyca, otyłość, cukrzyca czy rak jelita grubego. Wyczytałam też , że błonnik przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu ogólnego we krwi. Płatków owsianych po ugotowaniu można używać w nadczynności tarczycy oraz przy nadciśnieniu tętniczym. Zaliczane są do środków zwiększających popęd płciowy, również odmładzających i przeciwdziałających przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Owies korzystnie działa na błony śluzowe i aktywizuje hormony. Działając przeciwzapalnie i przeciwbólowo przyśpiesza gojenie ran. Owies skutecznie oddziałuje na układ nerwowy. Napary oraz nalewki z ziela owsa stosuje się  głównie przy bezsenności, osłabieniu nerwowym i wyczerpaniu na skutek depresji oraz sytuacji stresowych. Wyciągi z ziela owsa łagodzą i mogą zapobiegać uszkodzeniom wątroby działają również moczopędnie. Związki saponinowe posiadają także właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybiczne.
    Dużo by tu jeszcze można napisać o pozytywnym działaniu owsa więcej można znajdziecie w encyklopedii internetowej gdzie i ja zajrzałam żeby Wam to wszystko opisać.

   Serdecznie zapraszam do wypróbowania moich przepisów zawierających błyskawiczne płatki owsiane . Zapewniam ze po przygotowaniu tych potraw nikt się nie zorientuje ze były wogóle dodawane. Po prostu znikają w potrawie co jest dużym plusem gdy danie będziemy podawać np. dzieciom :) ( Gwarantowane )
     W spisie potraw znajdziesz między innymi przepis na :
   Kotlety z mielonej piersi drobiowej, szynki i płatków owsianych  oraz      Dietetyczna pieczeń z mielonego mięsa drobiowego z niespodzianką

p.s. Informacje na temat owsa zaczerpnięte z Wikipedii.

Komentarze

instagram @zielonacukinka

Popularne posty