Żeberka z soczewicą

Soczewica jest najzdrowszą  rośliną straczkową spośród wszystkich znanych mi warzyw. Ostatnio wyczytałam, że zawiera taniny - związki mogące chronić organizm przed nowotworami, m.in. spowalniając tempo podziału komórek nowotworowych. Oczywiście jest bogata w wiele witamin i minerałów,  ale nie o tym chciałam dzisiaj napisać . Dzisiaj chcę zachęcić wszystkich, którzy nie próbowali jeszcze tego wspaniałego  warzywa do wprowadzenia go do jadłospisu gdyż jest po prostu przepyszne. Dodam jeszcze iż  jest spożywana podczas kolacji  31 grudnia we Włoszech jako tradycyjne danie raprezentując obfitość i bogactwo w Nowym Roku :) 

Żeberka z soczewicą
SKŁADNIKI 

4 duże żeberka 

300 g soczewicy

3 łyżki oliwy z oliwek

1 ząbek czosnek

1 papryczka chili

3 listki szałwii

 kilka igiełek rozmarynu

sól 


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA


Obsmażyć żeberka razem z oliwy z oliwek , papryczką chili, listkami szałwii i rozmarynem. 
Aby skrócić czas przygotowania tej potrawy przełożyć żeberka do szybkowaru, dodać 2 nalewki wody i gotować przez 10 minut począwszy od pierwszego ujścia pary.


Zgodnie z zasadami użytku szybkowaru uwolnić całą parę i dopiero wtedy otworzyć naczynie. Dodać soczewicę posolić do smaku, dolać jeszcze 2 nalewki wody, aby w całości przykryła soczewicę i żeberka.Gotować w szybkowarze przez następne 10 minut.

Oczywiście można też przyrządzić to danie bez użycia szybkowaru, zwiększając czas gotowania żeberek i soczewicy (wedlug przepisu na opakowaniu ) i dalej postępując według przepisu jak wyżej. 
SMACZNEGO :)
Komentarze

instagram @zielonacukinka

Popularne posty