2014/12/11

Karczochy nadziewane, z ziemniaczaną przystawką -dla weganów

Dzisiaj  propozycja na obiad typowo weganski Karczochy nadziewane, z ziemniaczaną przystawką . To piękne i smaczne warzywo a raczej kwiat jest bardzo cenione przez naszą "wątrobę ". Z karczochow produkuje się wiele leków korzystnie wpływających na wątrobę,  obniżających choresterol i trójglicerydy.

Karczochy nadziewane, z ziemniaczaną przystawką
SKŁADNIKI
1 karczoch
pół cytryny
nać pietruszki
łyżkę śmietany sojowej
2 łyżki płatków owsianych błyskawicznych

50 g sera Violife do pizzy

300 g ziemniaków 

3 łyżki oliwy z oliwek
2 ząbki czosnku
sól 


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA


Odciąć łodygę u nasady karczocha. Obrać z dolnych listków aż do pokazania się listków bardziej zielonych. 

Odciąć czubek kwiata ok 2 cm , otworzyć kwiat i przy pomocy łyżeczki wydrążyć ze środka włochatą część kwiatu. Przełożyć do miseczki z wodą i cytryną.  Łodyga karczocha też jest jadalna, ale należy odciąć zewnętrzną część łodygi i również namoczyć w wodzie z cytryną.
 W międzyczasie przygotować nadzienie . Pokroić nać pietruszki i połączyć z płatkami owsianymi, śmietaną, ząbkiem czosnku, serem pokrojonym w kostkę posolić do smaku i dokładnie wymieszać. Wypełnić nadzieniem karczocha i przełożyć do szybkowaru zawierającego oliwę z oliwek , ząbek czosnku.


Wypełnić szybkowar ziemniakami pokrojonymi w wieksze kawałki dodać 2 nalewki wody, sol do smaku. Gotować w szybkowarze przez 15 minut od momentu pierwszego ujścia pary.
SMACZNEGO :)Brak komentarzy:

Polecany post

Kawowe ciasto tiramisu na zimno

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *